вищий орган виконавчої влади в Україні, рішенням якого відновлено будівництво та скеровуються кошти з державного бюджету
Хто творить музей
головний розпорядник бюджетних коштів, якому підпорядковані Національний музей Голодомору-геноциду та Дирекція з будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду
державне підприємство, створене наказом Міністра культури України у квітні 2017 року та визначене Замовником будівництва музею. Є одержувачем та розпорядником бюджетних коштів, призначених для будівництва.
Національний музей Голодомору-геноциду — головний у світі центр дослідження та висвітлення теми геноциду українців.
Музей навчає протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігає суспільство про злочин геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор. Він виконує роль посередника в процесі передачі спогадів та інформації про Голодомор, демонструючи зв'язок поколінь української нації. Музей зберігає пам'ять про жертв цього злочину.
благодійна організація, заснована представниками трьох громадських організацій та ініціатив – Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса», Громадського комітету з вшанування пам`яті жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 рр. та Світового конгресу українців.
Фонд є відповідальним за міжнародний фандрайзинг для створення проекту експозиції музею та його втілення, облаштування внутрішнього простору та заснування ендавменд-фонду для сталого розвитку Музею Голодомору у майбутньому.
благодійна неприбуткова організація, заснована згідно законодавства Канади та розташована в Торонто (провінція Онтаріо).
КУФ є офіційним партнером Фонду, відповідальним за проведення фандрайзингової кампанії за межами України, а саме в країнах Європейського Союзу, Великій Британії, Північній Америці та Австралії та в інших країнах і інших континентах, що буде визначено в окремому плані КУФ.