Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Наратив експозиції

Постійна експозиція Національного музею Голодомору-геноциду буде змістовним доповненням його меморіальної частини – Зали пам’яті. Вона розкриватиме сутність скоєного окупаційним комуністичним режимом злочину геноциду української нації – Голодомору, і, водночас, демонструватиме боротьбу українців за життя. Адже десятиріччя безперервної боротьби за свободу сприяли розвалу комуністичної імперії, на руїнах якої постала незалежна Україна. Попри намір перетворити народ на зденаціоналізований міський і сільський пролетаріат, слухняну масу рабів режиму, українці вистояли, перемогли і стали сучасною політичною нацією.

Про найбільші трагедії в історії людства звично говорять цифрами. Ми спробуємо спрямувати цей дискурс з поля статистики у людський вимір. За браком документальних джерел та артефактів, свідомо знищуваних радянською владою впродовж всього її періоду, усна історія є основним джерелом відомостей про історію геноциду українського народу – Голодомор 1932-1933 рр. Саме вербальна комунікація відіграватиме роль провідника серед великого за обсягом наративу щодо Голодомору у експозиції музею. Адже саме людський голос дає можливість формулювати свої думки, спілкуватися з людьми, переконувати і стверджувати свою позицію. Незначна за фізичним виміром звукова енергія голосу здатна трансформуватись у шалений емоційний вибух, коли слово стає ключем до пізнання, захоплює, вражає і жахає.

Свідчення очевидців та рефлексії наших сучасників – людські голоси в експозиції – стануть продовженням унікальної архітектури будівлі Музею Голодомору, бо й будуть тією правдою, яку приховували і замовчували, але яка вийшла на світло.

Структура експозиції буде побудована за методикою нашарувань – від глобального до особистого, де особливе місце ми відведемо локальній історії та особистому досвіду. Важливими будуть початок і завершення експозиції, де голоси свідків та їхніх нащадків ніби перегукуються і вступають в діалог. Ідентифікуючи себе як свідка історичних подій і ніби дослухаючись до їхніх голосів-підказок, відвідувач зможе зануритись в тогочасну атмосферу і шукати відповіді на питання: «Чому Голодомор став можливим?», «Як був організований геноцид?», «Як вижити?», «Чому про це важливо пам’ятати?», «Що ми можемо зробити, щоб подібний злочин ніколи не повторився?».

Прогрес Проекту

Дизайнерська група

міжнародні компанії «Nizio Design International» (Варшава, Польща) та «Haley Sharpe Design» (Велика Британія), які на підставі Договору, укладеного ними з Міжнародним благодійним фондом розвитку Меморіалу жертв Голодомору, працюють над створенням дизайн-проекту основної експозиції Музею Голодомору.

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top