Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Меморіал пам’яті жертв Голодомору

Історія Проекту розпочалася у 2006 році, коли Верховна Рада України 28 листопада 2006 року прийняла Закон України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”. В ньому на офіційному рівні було визнано Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу та передбачено спорудження Меморіалу пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні

У 2008 році споруджено та відкрито для відвідувачів І чергу Меморіалу. Вона стала втіленням ескізного проекту ТОВ “Проектні системи ЛТД” та схвалена Кабінетом міністрів України розпорядженням №1094-р від 23 липня 2008 р. Головним архітектором першої черги є Юрій Ковальов, скульпторами – Микола Обезюк та Петро Дроздовський

Архітектори втілили в життя ідею Народного художника України Анатолія Гайдамаки. У оформленні Алеї “Чорні дошки” використані цитати Народного художника України Миколи Сядристого.

Архітектурно-скульптурними компонентами першої черги меморіального комплексу є: 

  • дві скульптури ангелів, що є символічним входом до Меморіалу
  • площа “Жорна долі”
  • скульптура “Гірка пам’ять дитинства” на пошану дітей, що були вбиті в роки Голодомору
  • “Свіча пам’яті”, що оточена комплексом художніх композицій –  лелеки, залізні хрести, кам’яні брили, плити із викарбуваними роками злочину проти українського народу
  •  зала пам’яті – центральна частина Меморіалу
  •  алея “Чорні дошки” – гранітні плити із переліком населених пунктів, до яких був застосований спеціальний режим винищення населення під час Голодомору.

 

Музей Голодомору

У 2010  внаслідок зміни Україною політичного курсу будівництво було зупинене.

Відновити роботи вдалося лише у 2016 році, після звернень Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 рр. та Світового конгресу українців до Президента України та Уряду.

Постанова Кабінету Міністрів України №754 “Питання підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” 26 жовтня 2016 року декларувала початок процесу підготовки будівництва ІІ черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”. Відповідно до постанови створено Організаційний комітет з питань підготовки будівництва. Із засадами діяльності комітету можна ознайомитися у розділі нормативно-правова база. 

Серйозність урядових намірів підтвердив Президент України Петро Порошенко, який 26 листопада 2016 року під час жалобних заходів в День пам’яті жертв Голодомору оголосив на весь світ: “У 2008 році на цьому місці постав Меморіальний комплекс, який став місцем паломництва для багатьох українців. Але музейної частини, яка б відповідала кращим світовим зразкам музейно-меморіального мистецтва, досі не побудовано. Я переконаний, що слід розпочати роботу з метою створення гідного музейного закладу”.

3 квітня 2018 року Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман заклав капсулу будівництва, а 24 листопада 2018 року, в день вшанування 85-х роковин Голодомору, відбулась публічна презентація архітектурного проекту музею.

За рішенням Організаційного комітету з питань підготовки будівництва ІІ черги реалізація проекту відбувається на умовах партнерства між урядом України, який фінансує спорудження самої будівлі музею, та благодійниками, чиї внески призначені для створення та втілення експозиції, внутрішнього облаштування музею.

Благодійний Фонд Музею Прогрес по Проекту

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top