Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Позитивна оцінка Центру Всесвітньої спадщини  ЮНЕСКО

Архітектурний проект будівлі музею у складі ІІ черги будівництва Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні розроблено українською майстернею ТОВ Проектні системи ЛТД у співавторстві з польською студією Nizio Design International  . У 2017 році на етапі ескізного проекту він отримав позитивну оцінку консультативного органу Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Архітектурний проект Музею Голодомору

Центральне архітектурне рішення

Центральним архітектурним рішенням є розміщення будівлі Музею в складному ландшафті та її інтеграція в пейзаж схилів Дніпра. Таке рішення є органічним продовженням І черги і формує завершений архітектурний ансамбль всього комплексу.

Унікальна споруда Музею – це образ Правди про Голодомор яка, після десятиліть її приховування та замовчування, ламаючи покрівлю, виходить на світло з-під землі. Конструкція даху символізує зміщення брил землі під час оранки та уособлює дії тисяч людей, праця яких призвела до відкриття забороненої істини.

Унікальна споруда музею

Будівля Музею розташована на уявній осі, що сполучає пам’ятник “Свіча пам’яті” та оглядовий майданчик, розташований за Дніпровським узвозом. Цей прийом спонукає до роздумів і є символічним поєднанням зустрічі минулого і майбутнього.

Зайти в будівлю музею, в якому буде розміщена експозиція можна буде з обох боків: від “Свічі пам’яті” та від оглядового майданчика, по мосту. 

Монументальний вхід з боку “Свічі пам’яті” символізує відкриті ворота до підземелля, в якому прихована правда, яку можна пізнати через ознайомлення з локалізованою в будівлі музею постійною експозицією.

Перед входом до будівлі музею розташована площа для церемоній.

Концепція Експозиції Прогрес Проекту

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top