Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Звіт охопив період від самого заснування Фонду у 2018 році і до ІІІ кварталу 2021 року і складається з двох основних частин: описовий та фінансовий звіт.

Леся Гасиджак, директорка Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору, розповідає:

Починаючи з березня 2020-го року залучати кошти на проєкти, не призначені для охорони здоров’я та забезпечення життєдіяльності, стало викликом. Саме тому кожна гривня, пожертвувана благодійниками, стала фінансова підтримка Проєкту від українського бізнесу, який підтримав творення основної експозиції Музею Голодомору вже з першої офіційної презентації у 2019 -му – це надзвичайно цінний внесок у Проєкт, за який ми вдячні кожному з тисяч українців”.

В описовій частині звіту ви знайдете історію заснування Фонду Музею Голодомору, відновлення будівництва другої черги меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору – власне Музею Голодомору, а також межі відповідальності сторін: 

  • Кабінет Міністрів України фінансує та відповідає за спорудження будівлі музею;
  • Благодійний фонд відповідає за фінансування створення основної експозиції музею – за рахунок залучених благодійних недержавних коштів.

Також у Звіті закріплено місію Фонду Музею Голодомору – бути партнером держави задля реалізації Проєкту створення першого в світі сучасного музейного комплексу пам’яті жертв Голодомору, зокрема, його основної експозиції за найвищими світовими стандартами.

Іван Васюник, Голова Наглядової ради Фонду, коментує:

“Проєкт творення основної експозиції Музею Голодомору безпрецедентний і сталий. Він триває вже три роки, а попереду ще понад два роки – активної, цікавої й надзвичайно напруженої командної роботи. Ще ніколи в історії України над музейним проєктом не працювали пліч-о-пліч молоді українські музейники та визнані в Європі та світі проєктанти музейних експозицій: Haley Sharpe Design (Велика Британія) та Nizio Design International (Польща)”.

Описова частина Звіту також містить розділи, котрі розповідають про:

  • інституційну діяльність (наведено ряд документів, якими Фонд керується у своїй діяльності)
  • програмну діяльність (наведено принципи та результати фандрейзингових проєктів)
  • запуск та перші результати краудфандингової платформи “Зерна правди” (розробником платформи у рамках своєї КСВ діяльності виступила українська ІТ-компанія SoftServe, за розробку брендингу та комунікаційну підтримку відповідала креативна digital-агенція Postmen)
  • комунікаційну активність Фонду у перші три роки роботи
  • іміджеві досягнення (відзнаки на конкурсах Ukrainian Creative Stories 2021, XI Конкурс Кейсів з корпоративної соціальної відповідальності, Національний конкурс «Благодійна Україна – 2020»)

Друга частина Звіту містить вичерпну інформацію про фінансові показники Фонду Музею Голодомору з 2018 року по ІІІ квартал 2021 року. За цей час:

  • залучено 31 млн. грн. коштів приватних благодійників
  • більше 4 500 благодійників з усього світу зробили внески через краудфандингову платформу «Зерна правди»;
  • близько 40 000 благодійників з парафій Івано-Франківської, Тернопільсько-Зборівської Архиєпархій УГКЦ та інших парафій, які зробили благодійні внески онлайн.

Також надважливим розділом фінансового звіту є результати аудит фінансової звітності Фонду за 2019-й рік. Аудит проведено компанією ТОВ “БЕЙКЕР ТІЛЛІ УКРАЇНА”, яка є членом глобальної мережі Baker Tilly International Ltd. Незалежні аудитори визнали, що станом на 31 грудня 2019 року, Фонд працював у рамках українського законодавства і не порушував його в питанні фінансової звітності та бухгалтерського обліку.

У липні – вересні 2021 року, за рішенням Наглядової ради Фонду, проведено аудит річної фінансової звітності Фонду за 2020 рік компанією «Deloitte & Touche USC» LLC і отримано позитивний висновок.

Завдяки отриманим благодійним внескам Фондом уже сплачено 14,8 млн. грн міжнародному дизайнерському консорціуму, що працює над дизайн-проектом основної експозиції музею. До цього, ще 4,5 млн. грн. спрямовано для залучення та оплати послуг компанії Nizio Design International під час проектування архітектурного проекту будівлі Музею Голодомору.

До кінця року, згідно графіку, Фонд сплатить ще 12 млн. грн. за проект Вступної художньої концепції основної експозиції Музею Голодомору, робота над якою завершується і вже найближчим часом вона буде готова до представлення громадськості.

Читати повний текст Звіту про діяльність Фонду Музею Голодомору у 2018-2021 рр:

 

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top