Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Благодійний внесок у сумі 105 тис 250 грн. перерахував Львівський онкологічний центр Фонду Музею Голодомору напередодні православного Різдва, 4 січня, аби підтримати створення основної експозиції Музею Голодомору, котрий зараз будується в Києві. Найбільш надихаючим у цій історії є те, що це не просто один приватний внесок, а внесок цілого колективу медичного закладу, де працюють 164 лікаря.

Незважаючи на виклики останніх двох років, зокрема у сфері охорони здоров’я, колектив Львівського онкоцентру підтримав ініціативу стати благодійником проєкту творення експозиції Музею Голодомору. Цей колективний внесок сформований з одноденної заробітної плати працівників закладу і здійснений в рамках фандрейзингової кампанії «Дорога до правди».

>> Раніше до спільноти благодійників експозиції Музею Голодомору долучилися львівські стоматологи >>

Проєкт одного із просторів Музею. Дане зображення не є остаточним варіантом оформлення простору, оскільки над вступною художньою концепцією досі працює консорціум дизайнерів та архітекторів.

Ігор Васильович Ковальчук, генеральний директор Львівського онкологічного центру, розповідає, чому спільнота онкоцентру вирішила підтримати експозицію Музею Голодомору:

«До трагедії Голодомору в Україні свідомі українці Галичини намагалися привернути світову увагу ще з часів Андрея Шептицького, котрий організував 29 жовтня 1933 року у соборі Св. Юра літургію за заморених голодом. 

Цьогоріч колектив Львівського онкологічного центру прийняв одностайне рішення долучитися до поширення у світі та серед української громади знань про трагічну долю загиблих у цинічному та злочинному задумі радянських імперських керівників – знищити голодом цілий пласт української нації, який чинив опір поневоленню та знищенню України. У 1932-33 роках, під прикриттям озброєних загонів, було вилучено запаси їжі, вирощені врожаї та посівне зерно в українських селян, що прирекло до жахливої голодної смерті мільйони чоловіків, жінок та дітей, залишило незагоєну рану у нащадків тих, що вижили».

>> Долучитися до кампанії творення експозиції Музею Голодомору >>

Подією, яка допомогла мобілізувати благодійні внески для експозиції Музею Голодомору, став благодійний вечір «Що загинуло – Воскресне». Фонд Музею Голодомору провів цей великий захід 18 грудня 2021 року у Львівській національній опері, аби об’єднати львівських благодійників основної експозиції Музею Голодомору. На благодійному вечорі вдалося залучити пожертви на суму 11,3 млн грн. Згідно з договірними зобов’язаннями з міжнародним консорціумом дизайнерів, Фонд Музею Голодомору у 2021 році оплатив роботу міжнародної дизайнерської групи, котра працює над розробкою експозиції, на суму 15,1 млн грн, а у січні 2022-го сплатить ще 4,4 млн грн.

Ігор Васильович Ковальчук про те, навіщо українцям сьогодні пам’ятати про геноцид 1932-33 років і спільно творити експозицію Музею Голодомору:

«Про ці звірства радянської влади мають пам’ятати українці в нашій країні і вся світова громадськість, об’єктивно описати учені-історики з точки зору доказових досліджень і цивілізована світова спільнота винести осуд злочинцям. Для цього потрібен повноцінний завершений Меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору, будівництво якого стартувало у 2018 році. Держава взяла на себе зобов’язання з фінансування зведення споруди Музею, а благодійники своїми внесками творять його основну експозицію. 

Одностайним рішенням медичної спільноти Львівського онкоцентру було бажання допомогти коштом свого одноденного заробітку у вигляді благодійної допомоги на завершення експозиції цього музею, який би став свідченням не лише осуду агресивної нелюдської імперської радянської влади, але й стійкості українського народу».

Зробивши благодійний внесок, Львівський онкологічний центр офіційно став Приятелем музею і буде відзначений у Просторі Подяки Музею.

Простір Подяки, у якому будуть поіменно пошановані усі благодійники, що долучилися до фандрейзингової кампанії «Дорога до правди»

Команда Фонду Музею Голодомору висловлює глибоку вдячність та шану медикам, котрі щоденно борються не лише за здоров’я української нації, а й гідно відстоюють збереження національної пам’яті про Голодомор. 

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top