Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

12 квітня 2021 року на 96 році життя відійшов у вічність Микола Онищенко, член Наглядової ради Міжнародного благодійного Фонду Музею Голодомору, потерпілий від Голодомору, який протягом багатьох років відстоював безкомпромісну позицію вшанування кожної жертви геноциду і створення сучасного цілісного комплексу Музею Голодомору.

Микола Онищенко пережив геноцид 1932-1933 років в селі Роза, що на Бердянщині, у часи Другої світової війни потрапив до Німеччини як остарбайтер, пізніше до Польщі – як в’язень пересильного пункту, з якого “батьківщина” чартерним рейсом відправляла всіх одразу на Урал, кандидат фізико-математичних наук, головний інженер “Луганськтепловоз” на пенсії, вимушений переселенець через російсько-українську війну, що триває з 2014 року.

Активна громадянська позиція Миколи Павловича Онищенка була своєрідним дороговказом не лише для музейників, міжнародної спільноти Фонду, благодійників проєкту Творення Музею Голодомору, а й для багатьох українців у світі. Неможливо переоцінити внесок Миколи Онищенка у справу відновлення та збереження національної пам’яті.

Ми висловлюємо співчуття родині Миколи Онищенка – вірній дружині Таїсії Григорівні, донці Лесі та синові Тарасу. Нехай приклад громадянського служіння Миколи Павловича стануть для Вашої родини опорою та підтримкою, надихають вже Ваших дітей на життєвій дорозі.

А для всіх нас громадянський заповіт Миколи Онищенка буде слугувати справжньою настановою втілити в життя перший у світі цілісний Музей Голодомору.

«Наша українська нація була покалічена Голодомором. Ті, хто пройшли через біду, катування, втрати в родині, змінилися назавжди. Тому Музей і вся робота навколо нього має бути націлена на відновлення нашої нації. В цьому будівництві повинна взяти участь вся Україна»Микола Онищенко.

Прощання з новопреставленим Миколою Онищенком відбудеться у четвер, 15 квітня 2021 року, у Києві:
– З 11:00 до 12:00 – у ритуальному залі на території лікарні «Феофанія» у Києві. Чин відспівування проведе о. Петро Ландвитович (ПЦУ).
– З 14:00 – у ритуальному корпусі Київського крематорія (зал поруч із адміністрацією).

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top