Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

У Львові 16 вересня 2021 року пройшов ювілейний XX Міжнародний економічний форум. Ця потужна національна й міжнародна платформа, створена для презентації України та Львівщини, цьогоріч зібрала понад 1500 уасників – представників українського бізнесу й провідних міжнародних компаній, представників торгових місій з близько 20 країн світу.

Одним з ключових питань на МЕФ стало розвиток креативної економіки й відповідно – співпраця бізнесу з культурними та креативними індустріями. Іван Васюник, Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору, представив учасникам Форуму проєкт Творення Музею Голодомору як пріоритетний і статусний культурний проєкт незалежної України, що реалізовується на засадах державно-приватного партнерства.

Також Іван Васюник наголосив на тому, що у створенні Музею Голодомору безперечно має взяти участь вся Україна: “Рушійною для участі бізнесу, громадян є, якби високо це не звучало, мотивація приналежності кожного з нас до української держави. Водночас мусимо бути більш прагматичними, щоб такого масштабу Проєкт став успішним. Адже, на жаль, найчастіше бізнес розглядається як останній рятівний круг і почасти залучається за споживацьким принципом – «бізнес гроші дасть, бо мусить». Стратегія win-win, працює лиш в одному випадку: коли держава і бізнес є рівними партнерами . Наша модель співпраці передбачає чіткий розподіл ролей та відповідальностей, у тому числі і фінансової.

Безперечно, що держава відіграє в Проєкті ключову роль і незважаючи на пандемію, геополітичні виклики з 2017 року абсолютно виконує свої зобов’язання по будівництву приміщення Музею Голодомору.

А Фонд, громадянське суспільство , благодійники взяли на себе Відповідальність долучити ло Проєкту світових лідерів в сфері архітектурного планування та дизайну основної експозиції та профінансувати ці процеси. І завдяки цій відповідальності до Проєкту залучені найкращі світові дизайнери – представники компаній Nizio Design International (Польща) та Haley Sharpe Design (Велика Британія). Ті підтримка бізнесу, яку одержав Фонд Музею Голодомору за три роки, дозволяє максимально активно реалізовувати Проєкт і наразі ми передбачаємо максимальне залучення бізнесу через фандрейзингову кампанію “Дорога до правди”. 

Підсумовуючи, Іван Васюник зазначив, що дизайн основної експозиції, її втілення матимуть найперше міжнародний резонанс. Зокрема, перед усіма нами виклик – премія на статус “EuropeanMuseum of the Year Award”, що з 1977 році визначає найкращі новостворені музеї Європи.

Фото надані організаторами XX Міжнародного економічного форуму.

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top