Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Під таким гаслом 19 листопада 2019 року у Києві відбувся Перший Спеціальний захід Національного музею Голодомору. На запрошення Наглядової ради Міжнародного благодійного Фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору відгукнулося більше 150- ти керівників українських та міжнародних компаній, що працюють в Україні. Їм було презентовано Проект першого у світі Музею Голодомору та оголошено про старт фандрайзингової кампанії.

 

Програма розпочалася з екскурсії Меморіалом та  будівельним майданчиком майбутнього музею, на якому завершуються підготовчі роботи та розпочалося будівництво приміщення самого Музею.

 

Огляд будівельного майданчика та Меморіалу

 

Відкриваючи вечір, Голова Наглядової ради Фонду ІВАН ВАСЮНИК наголосив: «Правда звільняє, правда рятує, правда, навіть про найтрагічніші сторінки в історії. Правда про Голодомор об`єднує і творить сучасну українську націю. Правда про минуле будує майбутнє. Правда будує і збудує Музей, якого українці і весь світ чекають вже майже 90-то років».

 

Іван Васюник

 

Вслухаймося в слова Сергія Карагана, 43-річного будівельника: «Тут працюю з самого початку. Подобається… Та головне, що я пишаюся роботою. Бабуся розповідала, як у Голодомор з лободи варили супи і пекли коржики… Я й ворогу не побажав би такого. Кілька разів привозив сюди дітей. Вони гордяться, що я тут працюю».

 

«Всі, хто знає мене, знають, що в моєму офісі є портрет моєї бабусі. І вона – мій ангел-охоронець – Олена Гайворонська – Кошарна. Вона пережила Голодомор в Кадіївці/Стаханові. Сьогодні це окупована територія.  Я Вас закликаю. Я знаю, що дехто може більше вкласти, дехто може менше. Але я думаю, що не лише українці в Україні, а ми об’єднаємося у всьому світі, щоб підтримати цей проект. Перший у світі Музей Голодомору має бути завершений!»,- наголосила Олена Кошарна, Заступниця Президента Світового конгресу українців, Голова Ради директорів Американської торговельної палати (ACC) в Україні.

 

Олена Кошарна

 

Надзвичайно промовистим і емоційним став виступ амбасадорки проекту, доньки і онуки Голодомору, Оксани Забужко: “Я тут, у цьому проекті, завдяки своїй мамі, яка була уродженкою колишнього козацького містечка, де вулиці називалися сотнями, де ще в 1930-ті роки діяла “Просвіта”, був аматорський театр, Українська Автокефальна Православна Церква, де було таке життя, яке я згодом пізнала в малих містечках і селах Франції, Бельгії, Голландії. Від мами я знаю, що це була наша втрачена Європа. Від мами я знаю, що Голодомор – це українці, які стали жертвою держави-терориста. І ця сама держава-терорист, котра впродовж трьох поколінь забороняла українцям пам`ятати про свою Європу, котра сьогодні боронить нам повернутися на другий шлях, з якого вона нас викинула у 1933-му році, от власне це і є головний опонент цього музею. Музею, котрий є формою національного самопізнання. І цей музей має допомогти Україні і українцям повернутися до своєї Європи”.

 

Оксана Забужко

 

Центральною подією стала презентація проекту Музею Голодомору міжнародним творчим колективом в складі: Андрія Миргородського, директора ТОВ «Проектні системи ЛТД» (Київ, Україна), Мирослава Нізьо, музейного дизайнера, архітектора «Nizio Design International» (Варшава, Польща), Гері Вокер-Керра, партнера та директора компанії «Haley Sharpe Design»( Великобританія- Канада) та Лесі Гасиджак, заступниці директора Національного музею Голодомору – геноциду.

 

Майбутній Музей Голодомору – це перший масштабний культурний проект в Україні, до якого залучені лідери світового музейного проектування. У портфоліо «Nizio Design International» – найвідоміші польські музеї, популярність яких серед туристів не вщухає роками. Компанія «Haley Sharpe Design» має понад 30 років досвіду у сфері музейного проектування та дизайну. В її доробку – робота над музеями Канади, Великої Британії, США, ОАЕ. Сьогодні фахівці компанії працюють в тому числі над створенням Великого Єгипетського музею та футуристичного ботанічного саду в Омані.

 

 

Серед гостей були Руслан Стефанчук, перший заступник Голови Верховної Ради України, Володимир Гройсман, Прем`єр-міністр України (2016 – 2019), Володимир Бородянський, міністр культури, молоді та спорту, Ірина Подоляк, заступниця міністра, Ганна Новосад, міністр освіти і науки, Олексій Данилов , секретар РНБО, Євген Нищук, міністр культури (2016-2019), члени Наглядової ради Фонду, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, політики та керівники великих українських та міжнародних компаній.

 

Руслан Стефанчук, перший заступник Голови Верховної Ради України, зазначив: «Про важливість цього проекту для держави свідчить окремий пункт Державного бюджету України на 2020-й рік, в якому передбачені кошти на будівництво. Будівництво музею – не просто тест для української нації. Це є тією точкою пам’яті, яку ми не маємо права забути». 

 

Володимир Гройсман у свою чергу підкреслив значущість питання завершення будівництва музею.

 

 

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський наголосив: «Музей – про українців які діють,які вистояли. Ми сьогодні бачили страшні кадри. Ті люди відстоювали свої цінності власним життям. Дехто вважає, що ми не суб’єктні, але ми за свою суб’єктність боремося. Велика вдячність людям які взялися за цей проект, які в нього вірять та будуть продовжувати”.

 

Володимир Бородянський під час виступу на Першому Спеціальному заході Національного музею Голодомору

 

Також учасникам Спеціального заходу презентували Благодійницький пакет, який передбачає можливість кожному, для кого дорогою є пам’ять про одну з найтрагічніших сторінок української історії зробити свій посильний внесок у реалізацію Проекту та стати «співтворцем», «партнером» або «другом» майбутнього Музею. Нагадаємо, що Проект реалізовується за принципом солідарної відповідальності держави та благодійників.

 

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), Архієпископ Агапіт, Секретар Київської Митрополії ПЦУ, намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря та потерпілий від Голодомору Микола Онищенко вручили Відзнаки  першим благодійникам: керівникам та повноважним представникам ПАТ «Миронівський хлібопродукт», Благодійного фонду «Фармак», корпорації «Артеріум», а також Олені Кошарній і Аркадію Корнацькому. Особлива подяка була висловлена Філі Жебровській та Юрію Косюку за їхні рішення про виділення вагомих благодійних внесків на будівництво Музею.

 

Потерпілий від Голодомору Микола Онищенко вручає відзнаку благодійника Аркадію Корнацькому

 

Музей, що за декілька років постане на дніпровських схилах, розповідатиме не лише про історію злочину геноциду української нації, а й про силу українців, незламність, гідність та багаторічну боротьбу в ім’я прагнення жити в суверенній успішній українській державі.

 

Лише об’єднавши зусилля держави і суспільства, соціально-відповідального бізнесу та кожного небайдужого українця, ми створимо та відкриємо у 2023 році до 90-х роковин Голодомору перший у світі цілісний новітній Музей Голодомору.

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top