Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Віряни УГКЦ активно об’єднуються навколо творення експозиції майбутнього комплексу Музею Голодомору через кампанію Блаженнішого Святослава (Шевчука) на платформі “Зерна правди”. Повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 

22 липня 2021 року один із найбільших на цей час благодійних внесків зробила Івано-Франківська архиєпархія: 500 433,15 грн спільними зусиллями зібрали парафіяни.

Як прокоментував владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський,

греко-католики Івано-Франківщини не вперше об’єднуються довкола духовних цінностей: “Ми маємо великий досвід спільності, адже від початку незалежності України не тільки відбудовували й будували наші храми, а й повертали духовне життя в найвіддаленіші куточки Івано-Франківської архиєпархії. Нині ж переоцінити значення проєкту творення Музею Голодомору неможливо, адже ми як спільнота маємо свій обов’язок зробити все, щоб увіковічнити пам’ять жертв Голодомору”.

Загалом через кампанію Блаженнішого Святослава з листопада 2020 року Фонд Музею Голодомору вже отримав понад 739 тис. грн від приватних благодійників, від понад 50 окремих парафій, а також загальні внески від Самбірсько-Дрогобицької єпархії та Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

На думку Івана Васюника, голови Наглядової ради Фонду,

активне долучення Церков та їхніх вірних як благодійників Музею Голодомору – унікальний приклад для України та світу. “Коли ми запускали платформу “Зерна правди”, яка є фактично спільнокоштом для експозиції майбутнього комплексу Музею Голодомору, то передбачали досягнення високої мети – держава фінансує будівництво приміщення, а до творення експозиції має долучитися вся Україна. Бо трагедія, що забрала мільйони безневинних життів, може прорости правдою тоді, коли мільйони громадян незалежної України відчуватимуть свою причетність до відновлення пам’яті про вбитих голодом українців. Власне, збірка УГКЦ, що нині відбувається в Україні та світі, і є тим реальним символом множення тисяч і сотень тисяч благодійників Музею, гуртування людей навколо великої місії – розказати правду світові про одну з найбільших гуманітарних трагедій ХХ століття”, – зазначив Іван Васюник.

Нагадаємо, що кампанія Блаженнішого Святослава триває і має на меті максимальне поширення інформації про майбутній Музей Голодомору по всьому світові, де присутні, зокрема, греко-католицькі спільноти.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав з цього приводу зазначив:

«Звістка про те, що архиєреї, священники, чернецтво і вірні Української Греко-Католицької Церкви активно долучаються до збірки коштів на Музей Голодомору – надзвичайна втіха для нашої Церкви. Адже це свідчення живої віри й молитви, яка не обмежується згадками лише в листопадові поминальні дні за жертвами Голодомору. Переконаний, що навіть найменший благодійний внесок наших вірних на Музей Голодомору має особливе значення, бо стає своєрідним талантом, що буде примноженим у майбутньому».

Це, на переконання Предстоятеля УГКЦ, важливо, «бо ми матимемо місце, куди приходитимемо зі своїми рідними, дітьми, онуками, правнуками». «Ми матимемо місце, де наново відновлюватимемо наше стремління правди, де знаходитимемо розраду, а перегортаючи трагічні сторінки своєї історії, шукатимемо шлях до світла», – пояснив Блаженніший Святослав.

«У час викликів, пандемії, економічної кризи та війни, тим ціннішим стає кожен внесок, бо ж бачимо, що серця християн відкриті на благодійність, відкриті не лише на плинні проблеми, а й на формування ціннісних орієнтирів – культуру, історію, національну ідентичність. А значить, і наша Церква як спільнота сьогодні об’єднує і лишається вірною своєму покликанню служіння», – зазначив Глава УГКЦ.

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top