Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

13-14 вересня 2021 року в Національному музеї Голодомору-геноциду, у Києві, за підтримки Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору, відбулася робоча зустріч міжнародної робочої групи по створенню основної експозиції Музею Голодомору. Мета зустрічі – досягнення спільного бачення художніх та сценарних рішень музейної експозиції.

У ній взяли участь працівники Національного музею Голодомору-геноциду – учасники Контентної групи Музею, керівники робочих підгруп, представники компаній Nizio Design International та Haley Sharpe Design, які як міжнародний дизайнерський консорціум працюють над Вступною художньою концепцією основної експозиції музею, та представники Фонду.

Учасники зустрічі обговорили попередні художні рішення експозиції (колористику, типографіку), наративи та джерельну базу, передану Контентною групою проектантам для створення Вступної художньої концепції проекту експозиції, та актуалізували подальший графік роботи над проектом експозиції.

У рамках програми учасники зустрічі відвідали Національний музей народної архітектури і побуту України (що в с. Пирогів на околиці Києва) та ознайомились з оновленою експозицією Зали пам`яті Національного музею Голодомору-геноциду, відкриття якої відбулося 7 вересня 2021 року.

Нагадаємо, що Фонд Музею Голодомору є партнером держави в реалізації Проєкту створення першого в  світі сучасного музейного комплексу памяті жертв Голодомору, зокрема, його основної експозиції за найвищими світовими стандартами. Стратегічними цілями Фонду є: адвокація проєкту в Україні та світі, забезпечення світових стандартів творення музею як інституції, сприяння представленню в основній експозиції історичної правди про Голодомор-геноцид та фінансове забезпечення цих процесів. Сьогодні Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору фінансує створення Вступної художньої концепції основної експозиції Музею Голодомору, над якою працюють компанії Nizio Design International та Haley Sharpe Design – лідери ринку у сфері створення експозицій музеїв, наукових центрів і публічних просторів.

Nizio Design International – дизайнерське бюро, засноване Мирославом Нізьо, одним із найвідоміших сучасних архітекторів публічного простору та музейних експозицій у Польщі. У портфоліо компанії за останні 10 років – створення експозицій музеїв, що розповідають про складні сторінки історії ХХ століття, які стосуються боротьби з тоталітарними режимами, зокрема, Музею знищеної родини Ульмів у Марковій, Музею Варшавського повстання у Варшаві, Музею історії польських євреїв «ПОЛІН», Музею сучасного мистецтва у Вроцлаві тощо.

Компанія Haley Sharpe Design працює на світовому ринку понад 30 років та має 3 офіси: у Канаді, Великій Британії та Південній Африці. Серед компетенцій компанії: розробка контенту, інтерпретаційних схем на об’єктах культури, музеях та об’єктах культурної спадщини, створення експозицій музеїв, візит-центрів, дитячих музеїв та наукових центрів. У доробку HSD робота над Національним музеєм американської історії, що входить до системи Смітсонівського інституту (США), Канадським музеєм війни (Канада), Музеєм Ліверпуля (Велика Британія), музеями та візит-центрами в Абу-Дабі, Шарджі (ОАЕ), Великим Єгипетським Музеєм у Гізах, футуристичним ботанічним садом в Омані тощо.

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top