Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

Президенту України
Володимиру Зеленському

Прем’єр-міністру України 
Денису Шмигалю

Міністру культури та інформаційної політики України
Олександру Ткаченку

Міністру внутрішніх справ України
Арсену Авакову

Напередодні Дня незалежності України, головного свята нашої держави, за право мати яке мільйони українців лише у ХХ столітті заплатили найдорожчу ціну – своє життя, ми стали свідками жахливого злочину, небувалого у своїй цинічності. У ніч з 21 на 22 серпня було вчинено акт вандалізму щодо скульптури «Гірка пам’ять дитинства», яка розташована на території Національного музею Голодомору-геноциду у Києві.

Наглядова рада Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору обурена цією ганебною подією, яка сталася в час, коли держава і вся свідома та прогресивна українська спільнота докладають зусиль для продовження розбудови меморіального комплексу пам’яті жертв геноциду 1932-1933 років – створення першого в світі цілісного Музею Голодомору. Прикро усвідомлювати, що попри абсолютну підтримку проекту з боку українського суспільства, попри повне засудження на державному законодавчому та міжнародному рівнях геноцидних дій радянського керівництва, спрямованих проти української нації, знаходяться негідники, які з антиукраїнських шовіністичних чи антигуманних мотивів піднімають руки на скульптуру, яка щодня мільйонам українців та гостям нашої столиці нагадує і розповідає про понад 4 мільйони українських дітей, вбитих в роки геноциду – Голодомору.

Ми засуджуємо неправомірні дії злочинців і звертаємося до Міністерства внутрішніх справ України з вимогою довести спроможність інституції і з усією відповідальністю провести розслідування, знайти та покарати винних, бо відсутність миттєвої реакції влади та непокарання злочинців ще більше заохочує «путінську п’яту колону» до нових злочинів проти України. Задля унеможливлення повторення таких випадків у майбутньому просимо Міністерство культури та інформаційної політики України під час подання пропозицій до Закону України «Про державний бюджет України» на 2021-й рік передбачити суттєво збільшені асигнування Національному музею Голодомору-геноциду, які б дозволили замовляти послуги з охорони музею і території у професійної і відповідальної компанії, яка зможе не лише охороняти, а й попереджувати такі випадки вандалізму, як той, що мав місце цими днями.

Просимо представників усіх гілок влади України докласти максимальних зусиль для завершення створення цілісного новітнього комплексу – Музею Голодомору – до 90-х роковин геноциду української нації, щоб мати місце Пам’яті, яке буде протиотрутою від будь-яких спроб, спрямованих на заперечення злочину Голодомору, нехтування правами людини та повторення злочинів геноциду у майбутньому, а й фундаментом для зміцнення демократії в Україні.

З повагою,

НАГЛЯДОВА РАДА
Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору:

ВАСЮНИК Іван, Голова Наглядової ради, Співголова Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 рр.

БЛАЖЕННІШИЙ СВЯТОСЛАВ (ШЕВЧУК), Глава Української греко-католицької церкви, член Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору

ЮЩЕНКО Віктор, Президент України (2005 – 2010)

ГАРПЕР Стівен, 22й Прем’єр-Міністр Канади (2006-2015)

ЖЕБРОВСЬКА Філя, голова Наглядової ради АТ «Фармак»

ЗАБУЖКО Оксана, письменниця, Лауреат Шевченківської премії,
дочка і онука свідків Голодомору

КОЗИЦЬКИЙ Андрій, к.і.н., доцент Львівського національного університету імені Івана Франка

КОШАРНА Олена, заступниця Президента Світового конгресу українців, Засновниця та Головна виконавча директорка «Horizon Capital»

ЯРЕСЬКО Наталя, Міністр фінансів України (2014-2016)

КУБІВ Степан, голова ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса,
Перший віце-прем’єр-міністр України та Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2016-2019)

ОНИЩЕНКО Микола, Потерпілий від Голодомору

ОНИЩУК Богдан, Голова Ради Канадсько-Української Фундації

РОМАНІВ Стефан, Перший заступник Президента Світового конгресу українців

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top