Цей сайт розповідає про проект будівництва ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду

14 вересня 2021 року в музеї «Подвиг», філії Бердянського краєзнавчого музею, відкрилася виставка, присвячена життю й творчості свідка Голодомору та члена Наглядової ради Фонду Музею Голодомору Миколи Онищенка (1925-2021).

В експозиція проєкту – рукописні спогади Миколи Павловича про Голодомор на Бердянщині, перебування в нацистському штрафному таборі в Німеччині під час Другої світової війни та фільтраційному таборі в Польщі, післявоєнні роки в Україні періоду навчання й пізніше роботи заступником генерального директора «Луганськтепловоз» тощо. Особливими є й спогади за 2014 рік, адже родина Миколи та Таїсії Онищенків стали вимушеними переселенцями після початку російсько-української війни на Сході України.

Відзначимо, що спогади Микола Павлович писав практично в останній рік свого життя на прохання директорки Бердянського краєзнавчого музею Людмили Ноздріної.

Експозицію доповнюють численні світлини, архівні документи й картини Миколи Онищенка, які Бердянському краєзначому музею передала його родина.

“Я щаслива, що доля подарувала мені радість спілкування з такою щирою і цікавою людиною як Микола Павлович Онищенко. Понад усе вдячна редакторці порталу “Музейний простір”, членкині Українського центру розвитку музейної справи, директорці Міжнародного благодійного Фонду Музею Голодомору пані Лесі Гасиджак, яка мене люб’язно познайомила з нашим видатним земляком і завдяки якій наші фонди поповнилися унікальними маттеріалами одного з найбільш скурпульозних свідків української історії ХХ століття”, – зазначила п. Людмила Ноздріна.

Нагадаємо, що Микола Онищенко був одним із найактивніших адвокатів проєкту творення Музею Голодомору в Києві. І протягом 2018-2021 років допомагав розбудовувати структуру Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору як член Наглядової ради.

Поділитися

БІЛЬШЕ НОВИН

ХОЧЕТЕ БУТИ В КУРСІ НОВИН ПРОЕКТУ?

Підпишіться на розсилку новин

To top